ZÁRUKA 3 ROKY 

Na všechny naše bundy a kalhoty zakoupené od 1.1.2024 vám nyní nabízíme záruka 3 roky. A to jak na kvalitu šití, tak na materiál, z něhož je každý náš výrobek vyroben. Naším mottem je vysoká kvalita a garantovaná trvanlivost výrobků, kterou můžete ještě prodloužit dodržováním pokynů k péči a údržbě výrobku.


SAFETY THROUGH COMFORT

Tímto heslem se řídí filosofie značek Halvarssons a Lindstrands napříč celou jejich historií. Čím pohodlnější oblečení je, tím více se můžete soustředit na to, na čem opravdu záleží - na jízdu samotnou. 


VÝROBKY S CERTIFIKACÍ CE

Jsou dny, kdy věci nejdou podle plánu. Teprve během těchto časů začnete oceňovat spolehlivost svého motocyklového vybavení.

Osobní ochrana motocyklistů spadá pod právní předpisy nařízení EU 2016/425. To znamená, že všechny výrobky, které jsou určeny k ochraně uživatele před tím či oním nebezpečím, musí být testovány akreditovanou laboratoří podle písemné normy nebo nařízení CE. Laboratoř vydá certifikát CE pro každý výrobek, pokud splňuje kritéria.

Různé testy se provádějí pro různé produkty, jako jsou rukavice, boty, chrániče končetin, chrániče páteře atd. Obecně platí, že mechanické zkoušky a zkoušky neškodnosti se provádějí podle každé normy CE. Pokud výrobek poskytuje ochranu pouze proti povětrnostním podmínkám, nemusí být testován a certifikován.

Dovozce i distributor jsou odpovědní za zajištění toho, aby výrobky dovážené na trh a uváděné na trh v EU byly testovány a certifikovány.

Testy oděru se provádějí na konstrukci ve třech různých zónách oděvu (všechny vrstvy dohromady), s výjimkou odnímatelných podšívek. Požadavky se v těchto různých částech těla liší. Ramena, lokty, boky a kolena mají vyšší nároky než vnitřní strana stehna nebo podpaží.

AAA je nejvyšší úroveň ochrany pak AA a A. Kritéria pro B jsou stejná jako pro A, ale bez chráničů. Aby bylo možné splnit určitou úroveň ochrany, musí výsledky všech mechanických zkoušek dosáhnout kritérií této úrovně.

DŮLEŽITOST SPRÁVNÉHO MATERIÁLU

Halvarssons Hi-Art
HI-ART®
HI-ART je námi vyvinutý patentovaný materiál. Materiál používáme na zvláště exponovaných místech pro zvýšení odolnosti proti oděru. Díky němu je kůže o 200% pevnější a textilie o 500% pevnější. Jsme nesmírně hrdí na náš vynález a na to, že jsme sami, kdo vám toto řešení nabízí. 

Halvarssons 3 Triple Stitch
3STICH
Oděv není nikdy pevnější než jeho švy. Nezáleží na tom, jak kvalitní je materiál, pokud se švy přetrhnou. Po mnoha testech jsme našli techniku, která poskytuje maximální odolnost. Používáme dobře vyváženou hustotu stehu, odolnou nit v trojitě prošitých švech na exponovaných místech.

Halvarssons Outlast
OUTLAST®
 Outlast® je high-tech materiál, který reguluje teplotu uvnitř oděvu. Původně byl vyvinut k ochraně astronautů před extrémními teplotními změnami a od té doby byl dále vyvíjen tak, aby fungoval také při nošení motocyklového oděvu. Podšívka se skládá z milionů mikroskopických kapslí parafínového vosku, které absorbují, ukládají a uvolňují přebytečné teplo, abyste se na cestách cítili pohodlně.
Přečtěte si více na outlast.com

Halvarssons mcFit

mcFIT
 Maximum Comfort FIT. Tato patentovaná technologie používána u rukavic je založená na tom, že podšívka, membrána a vnější materiál, jsou spojeny dohromady v jeden celek. Toto přináší maximální pohodlí a ohebnost rukavic a tím pádem i lepší cit.


Halvarssons Skin Fit
SKIN FIT
 Technologie používaná k zajištění podšívky rukavic. Tam, kde je podšívka použita, zůstane pevně připevněna a nebude po sejmutí následovat vaši ruku.


Halvarssons Teflon
TEFLON®
 Teflonová úprava oděvu udrží vodu a nečistoty pryč. Umožňuje také rychlejší schnutí oděvu.
  Přečtěte si více na teflon.com


Halvarssons Dryway
Dryway+2.0®, Dryway+ ® a Dryway®
 Dryway+2.0, Dryway+ a Dryway jsou větruodolné a voděodolné membrány, které vás udrží v suchu i v tom nejvlhčejším a největrnějším počasí. Materiál umožňuje odvod vlhkosti zevnitř a zároveň chrání před větrem a deštěm. Naše nejnovější funkční membrána Dryway+2.0 má hodnotu voděodolnosti 10 000 mm a hodnotu prodyšnosti 30 000 g/m2/24h. Mějte na paměti, že funkce membrán závisí na rozdílu vlhkosti mezi vnitřní a vnější vlhkostí. Pokud je použit externí zdroj tepla, jako jsou vyhřívané rukojeti nebo sedadla, membrána bude fungovat obráceně.


Halvarssons DRW
DWR
Extra voděodpudivá úprava některých našich textilních a kožených výrobků, která uživateli poskytuje další pohodlí. Oděvy ošetřené DWR účinněji odpuzují vodu, zachovávají si prodyšnost a rychleji schnou, díky tomu se také snadněji udržují v čistotě.


Halvarssons TFL
TFL Cool system®
Černá kůže se může na slunci snadno rozpálit. Proto používáme TFL Cool System – inovaci, která zajišťuje, že černá kůže neabsorbuje více tepla než světlejší materiály. Po úpravě se 80 procent tepelného záření odrazí pryč a oděv může být chladnější až o 20 °C.


Halvarssons Innoborne
INNOBORNE®
Izolační materiál, který dokáže udržet teplo dokonce déle než vlna, je lehký, rychle schne a účinně odvádí vlhkost od těla.
Skládá se ze 100% olefinu/polypropylenu.


Halvarssons Thinsulate
THINSULATE®
Teplé oblečení se někdy může zdát nepohodlné a objemné, ale díky Thinsulate jsou naše oděvy lehké, poddajné a zároveň vás udrží v teple. Tajemství materiálu je v unikátních mikrovláknech, které pomáhají zachycovat tělesné teplo a zároveň umožňují unikání vlhkosti.
Přečtěte si více na thinsulate.comNUDUD®
NUDUD je nové inovativní vysoce přesné „dotykové řešení“, které vám umožní mít rukavice nasazené ve všech situacích, a to jak na motocyklu/sněžném skútru, tak i mimo něj. Nudud technologie umožňuje precizní ovládání dotykových obrazovek.
Více informací najdete na nudud.seWINDWIRE®
WINDWIRE je odolný seřizovací systém, díky kterému je utahování a uvolňování oděvů a rukavic velmi rychlé a snadné. Systém byl vyvinut tak, aby poskytoval funkční a dokonalé přizpůsobení.
Více informací naleznete na windwire.co.kr


Halvarssons CE
Označení CE dokazuje, že výrobek splňuje schválenou bezpečnostní normu založenou na pokročilém testování a studiích nehod.Pokud bunda nese tento symbol, má připravenou kapsu pro náš chránič páteře HUNTLY schválený normou CE.Tento výrobek je předem vybaven suchým zipem a lze jej doplnit o kompletní sadu ochrany kalhot. Chrániče schválené CE normou se dodávají ve dvou velikostech.Tento výrobek má chrániče, které dosahují úrovně 2, nejvyšší úrovně podle EN 1621-1:2012. Veškeré produkty jsou opatřeny suchými zipy pro osobní přizpůsobení. Bundy mají chrániče ramen a loktů. Kalhoty mají chrániče boků a kolen. Chrániče loktů a kolen jsou navrženy tak, aby poskytovaly větší ochranu na vnější straně kolena/lokte.